Burcu Bahtiyar Akgök

Burcu Bahtiyar Akgök

Bireysel ve Çift Terapisti, Psikodrama co-Terapist, Cinsel Danışman, Hamile ve Doğum Terapisti, Keşkesiz Doğum ve Hypnobirthing Eğitmeni

 

 

 

 

Psikolojik Danışman Burcu Bahtiyar Akgök, 2002 yılında  İstanbul Üniversitesi'nde lisans eğitimini  bitirdikten sonra, özel eğitim kurumlarının Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık  birimlerinde 6 yıl ergenler ve aileleriyle çalışmıştır. 2008 yılında Marmara Üniversitesi'nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır.  

Yüksek lisans sonrası, bireysel  ve grup terapi alanına ağırlık vermiştir. Bu doğrultuda 2010'da Zerka Moreno Psikodrama Enstitüsü’nde başlamış olduğu "Psikodrama Grup Terapisi" eğitimiyle co-terapistlik unvanını almış olup şu an uzmanlık eğitimine devam etmektedir. "Bireysel Psikodrama",  "Anne-Bebek Psikodraması" ve "Çocuk Psikodraması" eğitimlerini tamamlamıştır. Bu süreçte yurt içi ve yurt dışından birçok psikodramatist ile çalışma imkânı olmuştur.

2010 yılında evlilik terapisi eğitimini almış olup 2015-2016 yılları arasında Cinsel Tedavi ve Araştırma Derneği-CETAD'dan "Cinsel Danışmanlık" eğitimini tamamlamıştır.

2009 yılından bu yana yoga yolculuğunu da sürdürmekte olan Burcu Bahtiyar Akgök, 2010‘da Defne Suman ile "Shadow Yoga",  2012’de Zeynep Aksoy’dan "Temel Yoga" eğitmenliği ve 2014’de Nefes Yoga'dan "Hamile Yogası Eğitmenliği" eğitimlerini almıştır.

2012 yılında kendi hamilelik süreci ile birlikte  doğumla çalışmaya başlamıştır. 2012-2013 yıllarında Janet Balaskas ile "Aktif Doğum Eğitmenliği" eğitimini tamamlamış ve uluslar arası Aktif Doğum Eğitmeni olmuştur. 2012-2013 yılları arasında İstanbul Doğum Akademisi’nden "Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Doulalık" eğitiminin yanı sıra İstanbul Doğum Akademisi "Doğum Psikoterapistliği" eğitimini tamamlamıştır. June Eleni ile "Anne Karnında Bebekle İletişim" eğitimi almıştır. 2014 yılında HypnoBirthing Enstitüsü’nden "HypnoBirthing Eğitimi"ni tamamlayarak uluslar arası HypnoBirthing Eğitimcisi ünvanını almıştır.

Psikoterapist olarak bireysel terapi uygulamalarında psikodinamik terapi ve psikodrama yaklaşımlarından yararlanmaktadır. Cinsel danışmanlık, çift terapisi, aile ve ilişki sorunları, infertilite, hamilelik psikolojisi ve postpartum depresyon çalışma alanlarındandır.

2014 yılından bu yana kurucusu olduğu İstanbul Doğum Akademisi Bağdat Caddesi’nde; Yetişkin, Çift, Hamile ve Doğum Psikoterapisti, Keşkesiz Doğum ve HypnoBirthing Eğitimcisi olarak  çiftlere doğum öncesi, doğum anı ve doğum sonrasında psikolojik ve fiziksel destek vermeye devam etmektedir.

Çalışmalarımız

Etkinlikler

İletişim

Valikonağı Cad. Hayat Apt. No:149 K:2 D:3 NişantaşıŞişli / İstanbul

bilgi@dogumicinelele.com

Ceviz Bilişim Web Tasarım & Yazılım 2015 - 2023 © Doğum İçin El EleTüm Hakları Saklıdır.
Facebook