Somatik Deneyimleme Yaklaşımı ile Regülasyon & Stabilizasyon Çalışması

15 Mart 2023 Çarşamba 21.00'de Somatik Deneyimleme Yaklaşımı ile Regülasyon & Stabilizasyon Çalışması için buluşuyoruz.

Sinem Özen Canbolat, Gelişim Psikolojisi Bilim Uzmanı. Erken Çocukluk Dönemini (0-3 Yaş) çalışmaya yönelik kurduğu YeOynaUyu ile ilişkisel temelde beslenme, gelişim, uyku konularında ailelere destek vermektedir. Tavistock ile iki sene bebek gözlemini yürütmüş, doğum ve doğum öncesi travma çalışmalarına İngiltere'den Matthew Appleton & Jenni Meyer ile, ileri seviye ebeveyn bebek psikoterapisi sürecine ise Canadian Assoc. of Psychoanalytic Child Therapists ile devam etmekte olan uzman, somatik deneyimleme yaklaşımında orta seviye uygulamacıdır. Uzmanın ayrıca “Bebeğimle Oynuyorum” ve “Uyku, Güvenli Bağlanme ve Bebeğiniz” adında iki kitabı mevcuttur.

Uzm.Psk. Aylin Sezer Tracy. Klinik psikolog. Kurucusu olduğu Maya Psikolojik Danışmanlık’ta yetişkin ve çiftlerle psikodinamik yaklaşımla çalışmaktadır. Doğum öncesi, hamilelik ve doğum sonrası psikolojik süreçlerle ilgili bireysel, çift destek ve eğitimler vermektedir. 2009-2014 yılları arasında özel bir hastanede Nöroloji, Onkoloji, Kadin Doğum ve İVF bölümlerinde klinik psikolog olarak çalışmış; bu sürede hasta ve hasta yakınlarına yönelik eğitimler düzenlemiştir. 2014 yılından beri İ. Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda Klinik Supervizyon vermektedir. 2017 yılından beri Somatik Deneyimleme uygulayıcısı olarak travma üzerine çalışmaktadır.

 

Psikoterapist Tuğba Özyürek, Prenatal&Perinatal Psikoloji alanında çeşitli eğitimler almış ve bu alanda kendini geliştirmeye ve çalışmalarına devam etmektedir. Yetişkin, Çiftler ve Infertelite alanında danışmanlık vermektedir. Psikodramatislik eğitimine Jacob Gershoni ve Nan Nally-Seif workshoplarına katılarak Psychodrama Institute of New York devam etmektedir. Amerika’da yüksek öğrenimine Counseling Psychology alanında devam eden uzman, çeşitli etnik gruplar ile gönüllü çalışmalarda bulunmaktadır. 2020 yılında tanıştığı Somatik Deneyimleme yaklaşımında orta seviye de olup terapilerinde uygulamaktadır.

Çalışmalarımız

Etkinlikler

İletişim

Meşrutiyet Mah. Valikonağı Cad. Hayat Apt. No:149 K:2 D:3 NişantaşıŞişli / İstanbul

bilgi@dogumicinelele.com

Ceviz Bilişim Web Tasarım & Yazılım 2015 - 2024 © Doğum İçin El EleTüm Hakları Saklıdır.
Facebook