KASAV ve Doğum için El Ele Derneği birlikte

Değerli hocalarımız ile Ankara'da Sağlık Bakanlığı'nda doğumları konuştuk. Ülke çapında daha saygılı ve sevgi dolu doğumlar için ...

Anne ve Bebek Dostu Uygulamaların Açılımı, Uygulanabilirliği ve Dönüşüm Süreci Paneli

1. Ebelik ve Hemşirelik Günleri kapsamında 10 Mayıs 2017 Çarşamba günü Bahçelievler Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen “Anne ve Bebek Dostu Uygulamaların Açılımı, Uygulanabilirliği ve Dönüşüm Süreci” konulu panele dernek başkanımız Uzm. Psikolog Neşe KARABEKİR de panelist olarak katıldı.

Doğum İçin El Ele Derneği 4D Yarışması

Sevgili Ebelik Öğrencileri, Biz Doğum İçin El Ele Derneği olarak; Dünya'da doğumlara şahit olan herkese, ayrım gözetmeksizin saygı gösterilmesini sağlamak ve bu saygının takipçisi olma felsefesini benimseyerek; Doğana, Doğurana, Doğana ve Doğum Anı'na saygı diyerek yola çıktık ve derneğimizi kurduk. Doğum dediğimizde doğum ebesiz-sizsiz olmaz diyoruz ve buradan hareketle de sıra sizde diyoruz!

Türk Kızılayı ve 4D İşbirliği ile Doğumda Gevşeme ve Nefes Egzersizleri

Haziran-Kasım döneminde, her ayın ilk çarşambası, Türk Kızılayı Bağcılar şubesi ile Doğum İçin El Ele(4D) Derneği ortaklığı ile Suriyeli ve Türkiyeli gebelere, doğumda gevşeme ve nefes teknikleri anlatılacaktır.

Doğum İçin El Ele Derneği Basın Bülteni: 9 aylık hamile bir kadına uygulanan vahşet!

Doğum İçin Elele Derneği basın bültenidir: "9 aylık hamile bir kadın ve 10 aylık bebeğine yaşatılan vahşetin acısını derinden paylaşıyoruz. Bir kadının, emniyet amacıyla sığındığı ülkede uğradığı bu vahşi saldırı kabul edilemez bir durumdur. Irk, cinsiyet, din ayrımı gözetilmeksizin maddi ya da manevi şiddet gören taraf her kim olursa olsun, bu tür insanlık dışı muamelelerin şiddetle kınanması ve cezalandırılması gerekmektedir."

DOĞUM İÇİN EL ELE DERNEĞİ 19 OCAK 2018 TARİHLİ GENEL KURUL DUYURUSU

19 OCAK 2018 TARİHLİ GENEL KURUL DUYURUSU Derneğimizin ikinci genel kurul toplantısı 19 Ocak 2018 tarihinde saat 15:00’de Meşrutiyet Mah. Valikonağı Cad. Hayat Apt. No:149 K:-2 D:3 Şişli-İstanbul adresindeki dernek merkezinde, bu tarihte gerekli çoğunluğun sağlanamaması halinde ise 26 Ocak 2018 tarihinde aynı yer ve saatte yapılacaktır.

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü ve Doğum'da Saygı...

Doğana, Doğurana, Doğuma ve Doğum ekibine saygı kavramının detaylı görüşüleceği bu etkinlikte Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü desteği ile doğum çalışanları ile birlikteyiz. Doğana, Doğurana, Doğuma ve Doğum ekibine saygı kavramının detaylı görüşüleceği bu etkinlikte Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü desteği ile doğum çalışanları ile birlikteyiz.

Neşe KARABEKİR Kayseri 38 KENT TV'de Canlı Yayında

''Tuğba ile Her Sabah'' programına konuk olan Uzm. Psikolog Neşe Karabekir saat 11:00 - 12:00 arası canlı yayında olacak.

Doğana, Doğurana, Doğuma ve Doğum Ekibine Saygı Semineri gerçekleştirildi

İl Sağlık Müdürlüğü Proje Yönetimi ve Sağlık Hizmetleri Danışmanlığı Birimi tarafından organize edilen, Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü'ne ait sağlık tesislerinde görev yapan sağlık personeline yönelik düzenlenen ''Doğana, Doğurana, Doğuma ve Doğum Ekibine Saygı'' başlıklı seminer 20.02.2018 tarihinde Geriatri Merkezi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilmiştir.

Doğum İçin El Ele Derneği Türkiye'de İlk Kez Yas Doulalığı Eğitimi Verilmesini Sağladı

Doğacak bebeğin iyilik halinden bağımsız, her doğum saygıyı ve desteği hak eden bir süreç ve insanlık hakkıdır.

Düzce Üniversitesi'nde Keşkesiz Doğum Konferansı

Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından Aylık Konferanslar kapsamında düzenlenen “Keşkesiz Doğum Ekibi ve Modeli” başlıklı programa dernek başkanımız Neşe Karabekir, keşkesiz doğum ekibi üyesi olarak konuk oldu.

Doğum Algısı Sempozyumu

05.05.2018 tarihinde Ankara'da Doğum Algısı Sempozyumu'ndayız.

Senarist Deniz Akçay ve Yapımcı O3 Medya’ya Teşekkür Plaketi Verdik

Doğum için El Ele Derneği olarak doğumların medyada pozitif anlatılması konusu bizim için çok önemlidir. Bu yolda “İstanbullu Gelin” dizisi senaristi Deniz Akçay bize büyük destek vererek, gerek doğuma hazırlık eğitimlerinin gerekse ebe desteği ile pozitif bir doğum hikayesinin dizide yer almasını sağladı.

Bahçelievler IV. Eğitim ve Kariyer Günleri

2-3-4 Aralık'ta Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Doğum Psikolojisi Konferansı

17 Aralık 2018 tarihinde İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Psikoloji Kulübü'nün düzenlediği konferansta ‘Doğum Psikolojisi’ anlatıldı.

PDR İstanbul

20 Aralık 2018 Perşembe günü PDR İstanbul şubesi tarafından "Doğum Psikodraması: Bana Doğumunu Anlat Söyleşisi'' düzenlendi.

Çalışmalarımız

Etkinlikler

İletişim

Valikonağı Cad. Hayat Apt. No:149 K:2 D:3 NişantaşıŞişli / İstanbul

bilgi@dogumicinelele.com

Ceviz Bilişim Web Tasarım & Yazılım 2015 - 2022 © Doğum İçin El EleTüm Hakları Saklıdır.
Facebook