Yas Doula Eğitimi

Detay:

Doğacak bebeğin iyilik halinden bağımsız, her doğum saygıyı ve desteği hak eden bir süreç ve insanlık hakkıdır.

Bu nedenle ölü doğumlar veya doğumun ardından hemen kaybedilen bebeklerde, kürtaj ve düşüklerde de aileler kesintisiz bir şekilde hem fiziksel hem de psikolojik olarak desteklenmelidir. Bu eğitimde doktor, ebe ve doğum destekçileri kendileri de travmatize olmadan destek olmayı deneyimler. Yas doulası, böyle doğumlara eşlik ederek ailenin ihtiyacına uygun sağlıklı vedalaşma ortamını yaratan kişidir.

İngiltere’de bu konuda uzun yıllardır çalışmalar yapmakta olan “Yas Ebesi Sally Kelly” ve “Uzm. Psk.Neşe Karabekir” yönettiği, konuya psikolojik ve fizyolojik olarak yaklaşımların anlatıldığı 2 günlük eğitim tamamlandı.

Eğitime katılan 30 kişi "Yas Doulalığı"nın öncülüğünü yapacak ve bu hizmeti Doğum İçin El Ele Derneği'nin çatısı altında gönüllü olarak ücretsiz verecekler. 

Yas doulası kimdir, nasıl destek verir, nasıl yas doulasına ulaşılır gibi konu hakkında detaylı bilgiler web sitemizden duyurulacaktır. 
 
Eğitmenlerimiz, yürekten bu eğitimi ve desteği yapmak isteyen aynı zamanda dernek başkanımız Neşe Karabekir ve bizi kırmayıp her türlü bilgi ve tecrübesini bizlerle kısıtlamadan paylaşan Sally Kelly e çok teşekkür ederiz.

Çalışmalarımız

Etkinlikler

İletişim

Meşrutiyet Mah. Valikonağı Cad. Hayat Apt. No:149 K:2 D:3 NişantaşıŞişli / İstanbul

bilgi@dogumicinelele.com

Ceviz Bilişim Web Tasarım & Yazılım 2015 - 2024 © Doğum İçin El EleTüm Hakları Saklıdır.
Facebook